“Vienkārša pievilkšanās jau vienreiz pilnīgi izmainīja manu negatīvo dzīvi uz pozitīvu, un pievilkšanās paveica to pašu ar tūkstošiem citu cilvēku pēc šīs pozitīvās izmaiņas. Tagad es ticu, ka ierastā pievilkšanās visur pasaulē var izmainīt, iedvesmot un motivēt katru tiekties uz labāko"

Maris Slezins @marisslezins

Vēl viens Latvijas veiksmes stāsts: Spēka diena kļūst par starptautisku pasākumu un jau septembrī aicina visus piedalīties

Jau nedaudz mazāk kā pēc mēneša, 10. septembrī, ikviens interesents tiek aicināts piedalīties Pasaules pievilkšanās dienā (World Pull Up Day), kas līdz šim plašāk bija pazīstama kā Vislatvijas Spēka diena. Pasākuma ideja un aktivitāte – pievilkšanās pie stieņa – paliek nemainīga.

Pasākuma galvenais mērķis ir mudināt sabiedrību domāt par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā arī apzināties labas fiziskās formas nozīmi ikdienas dzīvē. Protams, liels izaicinājums ir uzrādīt labu rezultātu uz citu pasaules valstu fona, ko Latvijai visus iepriekšējos gadus ir lieliski izdevies izdarīt.

“Spēka dienas fenomens un ideja ir pārņēmusi visu pasauli. Spēka diena ir sava veida Latvijas Nokia vai Skype. No nacionāla pasākuma tas ir izaudzis par starptautisku, tāpēc šogad pieņēmām lēmumu Spēka dienu pārdēvēt par Pasaules pievilkšanās dienu, saglabājot tās galveno ideju”, stāsta Latvijas Ielu vingrotāju sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš.

Lai pulcētu pēc iespējas lielāku dalībnieku skaitu un padarītu dalību šajā pasākumā vēl pieejamāku, pasākuma organizatori ir ieviesuši arī jauninājumu. “Šogad dalībniekiem ļausim pievilkties ne tikai mūsu organizētajos pievilkšanās punktos, kopskaitā 80, bet arī viņiem pašiem būs iespēja reģistrēt savu punktu un pieskaitīt rezultātu valsts kopējam rezultātam”, atklāj M.Šlēziņš.

Spēka dienas tradīcija aizsākās 2012. gadā, kad VAS “Latvijas dzelzceļš” kopā ar Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrību pirmo reizi rīkoja šo pasākumu. Gadu gaitā šī pasākuma ideja iemantoja lielu atbalstītāju skaitu ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē.

2015.gadā Pasaules pievilkšanās dienā kopumā piedalījās 29 000 dalībnieku 71 pasaules valstī. Šogad organizatoru mērķis ir pulcēt vismaz 50 000 dalībnieku 80 valstīs. Pērn Latvijā tika uzstādīts jauns Spēka dienas rekords – piedalījās 9692 fiziski aktīvu cilvēku, kuri kopumā pievilkās pie stieņa 96 030 reižu. Tas ir par 28 436 reizēm vairāk nekā 2014. gadā, savukārt dalībnieku skaits pieaudzis par 3665 cilvēkiem.

2016. gadā Latvijas ielu vingrotāju biedrība organizē “PASAULES PIEVILKŠANĀS DIENU”

Pasākuma ideja

Pasaule ir pilna ar negatīvu enerģiju, kas ietekmē mūsu dzīvi. Mēs vēlamies apvienot pasauli – visiem būt kopā bez jebkādas vecuma, dzimuma, tautības, rases vai reliģijas diskriminācijas – palīdzot cilvēkiem izlādēt negatīvo enerģiju, vingrojot (pievelkoties) un aizstājot to ar pozitīvām emocijām.

Pievilkšanās vingrinājums ir labs ķermeņa fiziskā stāvokļa rādītājs, jo pievelkoties tiek izmantots tikai ķermeņa svars. Tā ir dabiska un ievainojumus neizraisoša kustība, ko var veikt visu vecumu cilvēki, gan vīrieši, gan sievietes. Pievilkšanās vingrinājuma priekšrocība ir iespēja ātri iztērēt fiziskās izturības rezerves un izlādēt negatīvo enerģiju, aizstājot to ar pozitīvām emocijām par paveikto darbu.

Mēs piedāvājam apvienot vingrotprieku un labdarības pasākumu (mērķi). 10. septembrī cilvēki visā pasaulē pievilksies un tajā pašā laikā darīs labas lietas, ziedojot naudu vai preces, kas paredzētas iepriekš norādītam labdarības mērķiem noteiktās valsts robežās. Pat tad, ja dotajā brīdī nav iespēju ziedot, līdzdalība pati sniegs ieguldījumu, palielinot notikuma mērogu un tādējādi palīdzot nākotnē palielināt pasākuma atpazīstamību cilvēku, organizāciju un uzņēmumu vidū. Labdarības mērķi var būt dažādi – palīdzēt personām ar invaliditāti, bērniem, dzīvniekiem, būvēt jaunas vai atjaunot esošos sporta laukumus, kur visa gada garumā cilvēki varētu vingrot un izlādēt negatīvo enerģiju.

Pievilkšanās punktu kartē atrodiet vietu, kur jūs varat pievilkties un šīs vietas norādīto labdarības mērķi, apmeklējiet šo vietu kopā ar draugiem un ģimenes locekļiem un piedalieties lielākajā cilvēku spēka un labdarības projektā pasaulē. Jums arī būs iespēja uzzināt, cik daudz reižu varat pievilkties jūs, cik daudz var jūsu draugi, cik var jūsu valsts salīdzinājumā ar citām, kā arī cik daudz reižu ir iespējams pievilkties visā pasaulē vienas dienas laikā.

Ja jūs nevarat atrast nevienu pievilkšanās punktu jūsu pilsētā vai valstī un ja vēlaties tādu organizēt pats, lai saņemtu sīkāku informāciju, lūdzu, sazinieties ar mums, rakstot uz: pievilksanasdiena@gmail.com

PASĀKUMA GALVENĀ DEVĪZE::

Katrs dalībnieks un katra pievilkšanās reize ir svarīga!

Pievelcies un uzzini

Cik daudz pievilkšanās reižu ir iespējams izpildīt vienā dienā visā pasaulē? Cik daudz reižu spēj pievilkties vīrieši un sievietes tavā valstī? Cik daudz reižu pievilkās tava ģimene? Cik daudz reizes pievilkies tu? Cik daudz pievilkšanās reižu būs tavs mērķis nākamajā gadā?

Pasaules Pievilkšanās dienas 2016 NAKOTNES VĪZIJA

PASAULES PIEVILKŠANĀS DIENAS pasākums ir ilgtermiņa projekts, ko plānots rīkot katru gadu katrā pasaules valstī. Mēs piesaistīsim lielus ģenerālsponsorus un vietējos partnerus, kas ziedos naudu labdarībai (summu, kas saistīta ar pievilkšanās reižu skaitu) un veiks ieguldījumu, lai padarītu šo pasākumu par pasaulē lielāko spēka un labdarības pasākumu.

PASAULES PIEVILKŠANAS DIENA 2014 bija pirmais starptautiskais pasākums, tādējādi esot par pamatu jauna Ginesa rekorda "Visvairāk cilvēku izpildot pievilkšanās vingrinājumu vienlaicīgi 24 stundu laikā" uzstādīšanai 2016. gadā. Mēs katru nākamo gadu plānojam pārspēt iepriekšējo rekordu.

Mēs redzam PASAULES PIEVILKŠANAS DIENAS pasākumu kā ikgadēju pasaules mēroga pasākumu, kas parādīs, cik spēcīgi un vienoti cilvēki spēj būt visā pasaulē. Mēs uzskatām, ka pievelkoties vienkārši var padarīt pasauli par labāku vietu, kur dzīvot!